Nawigacja

  • KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

    W czwartek 26 października jak co roku, odbył się  I etap-szkolny KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ w którym wzięli udział uczniowie z klasy IV i V. W następnym etapie (30 listopada) wezmą udział trzy uczennice: Alicja Bil, Nikola Cis i Emilia Lubaszewska. Konkurs przygotowała p. Małgorzata Domańska.

  • KAMPANIA BIAŁYCH SERC

    Wzorem lat ubiegłych nasza Szkoła bierze udział w Kampanii, której symbolem są białe serca. W bieżącym roku Kampania przebiega pod hasłem "kto z kim przestaje, takim się staje" i zwraca uwagę na tematykę wpływu środowiska rówieśniczego na młodego człowieka, którego efektem końcowym często jest wejście na drogę prowadzącą do uzależnień. Przesłaniem jest zwrócenie uwagi i uwrażliwienie na czynniki zwiększające ryzyko zachowań destrukcyjnych jak sięganie po narkotyki i inne używki. Kampania zakłada również protest wobec przemocy związanej z wojną na Ukrainie; jak co roku wspierana jest także pomoc bezdomnym pupilom: psom i kotom. 20 października przedstawiciele naszych uczniów wraz z Nauczycielami uczestniczyli w happeningu zorganizowanym w centrum naszego Miasta na placu Daszyńskiego i Biegańskiego.

  • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

    Drugi rok z rzędu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i opiekuna Magdaleny Fułek uczniowie naszej Szkoły mają okazję spotkać się po zajęciach lekcyjnych grając w gry planszowe, aktywnie spędzają wolny czas. Brawo dla pomysłodawców!

  • KONKURS EKO-maniak - 6 listopada

    Od ponad dziesięciu lat nasza Szkoła organizuje konkurs EKO-maniak, który kształtuje postawy proekologiczne, rozwija uzdolnienia z zakresu świata przyrody, wyrabia poczucie odpowiedzialności za otaczające nas wszystkich środowisko. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczyciel biologii i geografii p. Agnieszka Górnik. Regulamin_EKO-maniak.pdf

  • DZIEŃ EDUKACJI I PATRONA SZKOŁY

    13 październiak obchodziliśmy 99 rocznicę urodzin Patrona Szkoły Stefana Żeromskiego. Z tej okazji nauczyciele i uczniowie czytali fragmenty "Ludzi bezdomnych". P. Alicja Konopka-Mróz podsumowała dwa konkursy: plastyczny, w którym uczniowie przedstawili herb z sylwetką pisarza oraz literacki, gdzie zadaniem było przygotowanie tekstu hymnu naszej szkoły. Druga część uroczystości to życzenia dla pracowników szkoły z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie uczcili święto śpiewając utwory muzyczne oraz występując w skeczu ukazującym w humorystyczny sposób przebieg zajęć lekcyjnych. Dyrektora Szkoły wręczył Nagrody Dyrektora wyróżniającym się pracownikom Szkoły. Nagrody otrzymali: p.Joanna Bartkowiak, Dorota Grocka-Czepiczek, Agnieszka Górnik, Magdalena Fułek, Justyna Malinowska, Martyna Mruszczyk. Ewa Salachna, Wioletta Siorek, Edyta Skowron i Beata Szczygłowska - Gratulujemy!

  • PASOWANIE NA UCZNIA SZKOŁY

    12 października uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani na ucznia Szkoły. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, poznaliśmy również uzdolnienia uczniów min. plastyczne, które są widoczne na wystawie samodzielnie wykonanych portretów. Wspólnie z Wychowawcą klasy i Dyrektorem dzieci posadziły obok budynku Szkoły drzewko kasztanowca, które w przyszłości będzie im przypominać uroczystość pasowania na pierwszoklasistę.

  • JESIENNY ZŁAZ ZUCHOWY

    Zuchy z naszej szkoły z p. Ewą Salachną w sobotę 7 października wzięły udział w 36 Jesiennym Złazie Zuchowym w Złotym Potoku. Było 16 Gromad i prawie 300 zuchów. Jak zwykle nie zabrakło świetnej zabawy, ciekawych zadań do wykonania, pogody i pysznego jedzonka.

  • LEKCJA PRZYRODY POŁĄCZONA Z REKREACJĄ

    Uczniowie IV, V i VI klasy udali się na pieszą wędrówkę nad zalew w Blachowni, gdzie oprócz spaceru na świeżym powietrzu odbyli zajęcia plenerowe z przyrody.

  • BIEG ORLĄT

    Na terenie naszej Szkoły odbył się "BIEG ORLĄT" zorganizowany z okazji Dni Lwowa i kultury kresowej. Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, Szkoła Podstawowa nr 14, a w naszej Szkole p. Ewa Salachna i p. Andrzej Cieślak. W biegu wzięły udział dzieci I etapu edukacji. Przypomnijmy - bieg odbywa się na dystansie 1421 m. Odległość ta jest związana z bezpośrednim nawiązaniem i upamiętnieniem wydarzeń historycznych z lat 1918-1919. W walkach o Lwów zginęło wtedy 1421 dzieci i młodzieży, a najmłodszy - Janek Kukawski miał zaledwie 9 lat. To były Orlęta Lwowskie. Uczestnicy biegi otrzymali pamiątkowe medale.

  • SPRZĄTAMY DLA POLSKI

    Chodząc do szkoły często słyszymy, uczymy się, a także szukamy sposobów na ekologiczne życie. Staramy się segregować odpady przynajmniej na szkło, plastik oraz papier i korzystamy z specjalnych, przeznaczonych do konkretnych śmieci pojemników. Pamiętaj meble i sprzęty, które nadają się jeszcze do użytku oddaj komuś innemu lub sprzedaj, a zużyty sprzęt RTV i AGD oddaj do sklepu, a nie wyrzucaj na "dzikie" wysypiska śmieci! Plastikowe nakrętki, a w szczególności baterie, wrzucaj do specjalnych pojemników, które znajdziesz w wielu sklepach, a także w supermarketach, szkołach. 4 października wybraliśmy się w okolice naszej szkoły aby sprzątać dla Polski, a przede wszystkim dla siebie, w trakcie wędrówki stwierdziliśmy, że wielu mieszkańców naszej dzielnicy nie przestrzega zasad, które wymieniliśmy powyżej. Dbajmy o naszą Planetę, dbajmy o nasze Miasto i Dzielnicę! Żyjmy ekologicznie!

  • PASOWANIE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

    Dzisiaj przyjęliśmy w sposób uroczysty wychowanków/dzieci klasy I do świetlicy szkolnej. Uroczystość, którą przygotowała i prowadziła p. Martyna Mruszczyk zawierała elementy wychowawcze, sprawnościowe, zabawowe, dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały pasowane na "świetliczaka". Za dwa tygodnie dzieci zostaną pasowane na ucznia szkoły.

  • BIEG SZLAKAMI MIEJSC PAMIĘCI NARODOWEJ

    W 84 rocznicę powstania Szarych Szeregów 27 września Hufiec ZHP Częstochowa z Wydziałem Edukacji UM Częstochowy zorganizowali Bieg szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. W biegu wzięli udział uczniowie naszej Szkoły z wychowawcą p. Andrzejem Cieślakiem.

  • ŚLADAMI HISTORII POLSKI

    Pod koniec września pięciu uczniów klasy VIII z nauczycielem p. Ewą Salachną udali się do Wilna i innych miejsc na Litwie związanych z postaciami wybitnych Polaków. Wezmą również udział w spotkaniu integracyjnym ze społecznością polską mieszkającą na Wileńszczyźnie.

     zdjęcia z www.google.pl

  • PODSUMOWANIE "AKTYWNEJ WIOSNY"

    Uczniowie naszej szkoły z koordynatorami Martyną Mruszczyk i Andrzejem Cieślakiem uczestniczyli w podsumowaniu "Aktywnej Wiosny". W Szkole Podstawowej nr 50 Prezydent Miasta z Naczelnikiem Wydziału Edukacji wręczyli podziękowania aktywnym szkołom, a najbardziej aktywni uczestnicy akcji otrzymali atrakcyjne nagrody. Wszystkich zachęcamy do aktywności niezależnie od pory roku!

  • WYPOCZYNEK POŁĄCZONY Z NAUKĄ

    W poniedziałek uczniowie klas starszych uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Odwiedzili Centrum Nauki Kopernik oraz inne miejsca w naszej stolicy.

  • CIEKAWE ZAJĘCIA

    Uczniowie naszej Szkoły dzięki pomysłowości nauczyciela oraz nowoczesnym pomocom dydaktycznym uczestniczą w ciekawych, praktycznych zajęciach min. biologii, przyrody, geografii. Laboratorium przyszłości jest obecne na zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych.

  • W ŚWIETLICY SZKOLNEJ AKTYWNIE WYPOCZYWAMY

    W świetlicy naszej Szkoły dzieci nie mogą się nudzić, uczestniczą w ciekawych zajęciach. Jeszcze we wrześniu wychowankowie świetlicy będą uczestniczyć w zajęciach: sportowych, plastycznych, gier edukacyjnych, dramie, czytelniczych, relaksacyjnych, pedagogizujących, przyrodniczych, informatycznych...

  • BUDŻET OBYWATELSKI

    index.php.pdf

    W tym roku nasza szkoła nie może brać udziału w realizacji zadań finansowanych z budżetu obywatelskiego. zachęcam jednak do głosowania na zadanie ogólnomiejskie nr 712

    Celem zadania jest renowacja miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego. To jedyny, ogólnodostępny i funkcjonujący bez ograniczeń czasowych obiekt tego typu w Częstochowie.. Na jego terenie odbywają się co roku egzaminy na kartę rowerową oraz konkursy z zakresu edukacji komunikacyjnej.Celem zadania jest renowacja miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego. To jedyny, ogólnodostępny i funkcjonujący bez ograniczeń czasowych obiekt tego typu w Częstochowie.. Na jego terenie odbywają się co roku egzaminy na kartę rowerową oraz konkursy z zakresu edukacji komunikacyjnej.

  • POKAZ TAEKWON-DO

    Naszą szkołę odwiedzili młodzi ludzie z Klubu Sportowego Respekt Taekwon-do prezentując uczniom profesjonalny pokaz zdobytych w klubie umiejętności. Trener i założyciel klubu przedstawił filozofię realizowaną podczas zajęć Taekwon-do, gdzie celem głównym jest przekonanie do aktywności fizycznej, szczególnie tych najmłodszych. Poprzez zabawę zachęca się dzieci do aktywnego trybu życia. Podczas zajęć wykorzystuje się szeroką skalę różnych aktywności, takich jak: gry i zabawy, ćwiczenia.

  • ROK SZKOLNY 2023/2024 ROZPOCZĘTY

    4 września uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 46 uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Z okazji rozpoczynającego się właśnie nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom życzenia interesującej i satysfakcjonującej nauki - w myśl słów Stefana Żeromskiego: „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” Niech zdobyta wiedza będzie waszą trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne miejscem bezpiecznym, miłym, do którego będziecie uczęszczać z radością.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie
    42-280 Częstochowa, ul.Szamotowa 8
  • 034 3247339

Galeria zdjęć