" Trzymaj formę"

"Dzień bez słodyczy"

W tym roku szkolnym Dzień bez słodyczy odbył się 7 marca.

Tradycyjnie już w tym dniu młodsze klasy pod czujnym okiem wychowawców przygotowywały sałatki owocowe. Klasa II zrobiła pyszne i bardzo zdrowe kanapki oraz soki owocowo- warzywne.

Klasy starsze natomiast przyrządzały sałatki owocowe na zajęciach techniki oraz przygotowały degustację swoich wyrobów.

Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty promujące aktywny wypoczynek,

Relacja z przebiegu tegorocznego Dnia bez słodyczy znajduje się w zakładce "Album fotograficzny".

Dzień 5 stycznia został ogłoszony w naszej szkole "Dniem bez słodyczy".

Już w grudniu uczniowie przygotowywali się do tego dnia. Zostały wykonane plakaty temtyczne oraz wychowawcy przeprowadzili zajęcia na temat zdrowego odżywiania. 5 stycznia uczniowie robili soki, musy i sałatki owocowe.

Samorząd szkolny przygotował krótki apel, podczas ktorego prezentowane były wartości odżywcze i historia wybrnaych warzyw i owoców.

Oto wybrane plakaty:

PLAKAT kl. 0                                                                                                                                                                          DEGUSTACJA kl. 0

PLAKAT kl. I                                                                                                                                         DEGUSTACJA SAŁATEK OWOCOWYCH W KL.I

PLAKATY kl. II

PLAKAT kl. III

DEGUSTACJA W KL. III

PLAKATY ORAZ DEGUSTACJE SOKÓW W KL. IV- VI

Na degustację zostali również zaproszeni nauczyciele i pracownicy szkoły.