" Trzymaj formę"

Wszystkie szkoły z Częstochowy zostały objęte programem edukacyjnym
na lata 2011- 2013
 „Upowszechnianie zasad prawidłowego żywienia wśród dzieci i młodzieży w przedszkolach,

szkołach i placówkach
prowadzonych przez Miasto Częstochowa”.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROGRAMU:

•  zapoznanie z zasadami prawidłowego żywienia
  •  uświadomienie wad i zalet diet odchudzających
  • kształtowanie kulturalnego, estetycznego spożywania posiłków, promowanie nawyku „CZYSTYCH RĄK”
  • wdrożenie zasady odpowiedzialności za własne zdrowie i świadomy wybór trybu życia
  • uświadomienie potrzeby aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie
  • wyrabianie prawidłowych zachowań konsumenckich
  • zapoznanie z problemami nadwagi, otyłości i cukrzycy.

DZIAŁANIA:

• realizacja programu „TRZYMAJ FORMĘ (kl. V-VI koordynator p. Agnieszka Górnik),
  • realizacja programu „NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ” (kl. I-III- koordynator p. Beata Szczygłowska),
  • realizacja rządowych programów profilaktycznych „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”.
  • gimnastyka korekcyjna, zajęcia rekreacyjne, rajdy piesze, wyjścia na lodowisko  (p. Ewa Wójcicka),
  • zajęcia z udzielania pierwszej pomocy (p. Monika Sołtysiak),
  • Tydzień kultury, rozrywki i sportu (m.in. turniej piłki siatkowej nauczyciele contra uczniowie, mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym),
  • wycieczka do Sanepidu na wystawę grzybów pod hasłem „Bezpieczne grzybobranie” (zdjęcia w albumie fotograficznym),
  • spotkanie i pogadanka z panią pielęgniarką (grudzień 2011) (zdjęcia w zakładce "Świetlica szkolna"),
  • dzieci na deser zamiast słodkich batonów otrzymują owoce, jogurty lub soki owocowe,
  • organizacja "Dnia bez słodyczy" 5.01.12.; 7.03.13.
  • konkurs "savoir - vivre" podczas szkolnych obiadów- 10-11-12-13 stycznia (p. Monika Sołtysiak).
  • Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem "Trzymaj formę"- 29.03.12.- prezentacje klas. (zdjęcia w zakładce "Album fotograficzny")
  • Dzień Dziecka 2012- połączony z licznymi rozgrywkami sportowymi. (zdjęcia w zakładce "Album fotograficzny").
  • Udział uczniów kl. IV w IV Międzyszkolnym Konkursie "Uratować znaczy żyć"- organizowanym przez S.P. nr 25 oraz Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. (p. Monika Sołtysiak).
  • Lekcja pedagogizująca w kl. V nt. Jak radzić sobie ze stresem- 05.11.12. (p. Monika Sołtysiak).
  • Lekcja pedagogizująca w kl. V i VI nt. Jak unikać chorób. 06.02.13. (p. Monika Sołtysiak).
  • Zajęcia warsztatowe dla kl. V nt. "Cool- minacja zdrowia, radości, sukcesów" 29.01.13. (pracownicy PPP nr 3).
  • Zajęcia warszatowe w kl. VI "Jak radzić sobie ze stresem przedegzaminacyjnym" 20.03.13. (pracownicy PPP nr 3).
  • Udział w Powiatowym Konkursie Kulinarnym "Zdrowie na talerzu"- kwiecień 2013 (uczniowie kl. V Jakub Mysłek i Fabian Zbrański dostali się do finału) - opiekun uczniów p. Agnieszka Górnik (relacja w albumie).
  • Zajęcia sportowe kl. IV- VI w KS SKRA z trenerem i piłkarzami SKRY.- maj 2013 p. Ewa Wójcicka (relacja w albumie fotograficznym).

Opr. Agnieszka Górnik

• Pani Beata Szczygłowska (koordynator programu "Nie pal przy mnie proszę") podczas kwietniowego spotkania z rodzicami przygotowała gazetkę tematyczną

oraz przeprowadziła ankietę wśród rodziców.

Dziewczyny z IV klasy- kibicują "Trzymając formę" poprzez zdrowe odżywianie

CI to mają "FORMĘ"

Plakat wykonany przez uczniów kl. IV-V na kole przyrodniczym   Plakat wykonany podczas zajęć w Świetlicy Szkolnej

GAZETKA KL.I.