Nawigacja

SMAKUJĄC EUROPEJSKĄ SZTUKĘ I NAUKĘ | STRESZCZENIE I HARMONOGRAM PROJEKTU - Tasting the European Art and Science | NASI PARTNERZY - GRECJA, PORTUGALIA, RUMUNIA, WŁOCHY | DNI #ERASMUS DAYS 10-12.10.2019 i 14-16.10.2021 | ERASMUS DAYS 15-17.10.2020 | 5 września 2019 - SPOTKANIE KOORDYNATORÓW PROJEKTU Z RODZICAMI - 10 października SPOTKANIE Z RODZICAMI PODEJMUJĄCYMI UCZNIÓW W DOMACH- SPOTKANIA W RAMACH ERASMUS+ | HARMONOGRAM SPOTKANIA - Częstochowa 21-25 października 2019 | KONKURS NA LOGO PROJEKTU | WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 46 w CZĘSTOCHOWIE | KONKURSY I PROPAGOWANIE, EKSPONOWANIE PROJEKTU - WIDEOKONFERENCJE Z PARTNERAMI | DOKUMENTY - ZESPÓŁ PROJEKTOWY, REGULAMIN UCZESTNICTWA Z ZAŁĄCZNIKAMI | HARMONOGRAM SPOTKANIA - BRAGA PORTUGALIA 9-13 MARCA 2020-zmiana terminu WNIOSEK O WYDŁUŻENIE REALIZACJI PROJEKTU - WYDŁUŻENIE REALIZACJI PROJEKTU | KONKURSY PRZEDŚWIĄTECZNE - GRUDZIEŃ 2020 i MARZEC 2021 | KONKURSY I REALIZACJA HASEŁ PROJEKTU | KRÓTKOTERMINOWY PROGRAM SZKOLENIOWY DLA NAUCZYCIELI - 15-19 LISTOPADA 2021 r. - BRAGA/PORTUGALIA | ORGANIZACJA MOBILNOŚCI W RUMUNII - 23 - 29 STYCZNIA WIZYTA W NASAUD RUMUNIA | ORGANIZACJA WYJAZDU DO ISERNI WE WŁOSZECH - 28 LUTY - 04 MARCA | ORGANIZACJA WYJAZDU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI DO BRAGI - 21 - 25 MARCA 2022 | PRZYGOTOWANIE DO OSTATNIEJ MOBILNOŚCI W GRECJI - 16-20 MAJA 2022 | PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTU ERASMUS+  "Tasting the European Art and Science"

Realizacja projektu

KRÓTKOTERMINOWY PROGRAM SZKOLENIOWY DLA NAUCZYCIELI - 15-19 LISTOPADA 2021 r. - BRAGA/PORTUGALIA

Teachers training meeting. Braga - Portugalia

Od 14 do 19 listopada 2021 r. nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 46 będą uczestniczyć w krótkoterminowym szkoleniu nauczycieli w Bradze/Portugalia. Beata Szczygłowska - koordynator projektu, Magdalena Fułek i Katarzyna Kupisiewicz-Wojnowska spotkają się z partnerami z Portugalii, Grecji, Rumunii i Włoch w Conservatório de Música Calouste Gulbenkian of Braga.

HARMONOGRAM SZKOLENIA (krótkoterminowawizyta wcześniej zaplanowana w październiku 2020r., następnie we wrześniu 2021r. została ze względu na pandemię przełożona na listopad 2021 r.)

    

Od dzisiaj 14 listopada nauczyciele naszej szkoły uczestniczą w krótkim programie szkoleniowym dla pracowników Teachers training meeting w Portugalii w Conservatório de Música Calouste Gulbenkian of Braga w ramach projektu Erasmus+"Tasting the European Art and Science", który realizuje nasza placówka w partnerami z Grecji, Rumunii, Portugalii i Włoch. Podczas tygodniowego pobytu w Portugalii p. Magdalena Fułek, p. Beata Szczygłowska (koordynator projektu) oraz p. Katarzyna Kupisiewicz-Wojnowska będą uczestniczyć w zajęciach, wydarzeniach artystycznych (muzycznych) organizowanych przez szkołę portugalską, zwiedzą Bragę i Porto. Po ponad roku braku możliwości na pełną realizację projektu ze względu na pandemię obecnie mamy nadzieję na realizację form wyjazdowych dla uczniów w roku 2022. Podczas pobytu w Bradze wymienieni powyżej nauczyciele ustalą nowe terminy krótkoterminowych wyjazdów uczniów do Grecji, Portugalii, Włoch i Rumunii od lutego do maja 2022 r.

15 listopada 2021r.

Za nami pierwszy dzień mobilności, którą realiują nasi nauczyciele w Bradze. Wszystkie zaplanowane w harmonogramie działania odbyły się. O godzinie 9 odbyło się powitanie wszystkich uczestników przez koordynatora i nauczycieli. Koordynatorzy oprowadzili wszystkich po szkole, uczestnicy zwiedzili klasy, sale muzyczne, audytorium, studio nagrań, patio, bibliotekę, pokój nauczycielski oraz świetlicę. Przedstawiono system pracy z uczniami. Nauczyciele uczestniczyli w kilku lekcjach muzycznych, w których pracuje nauczyciel z jednym uczniem. W audytorium odbył się solowy koncert skrzypcowy. Po przerwie odbyło się spotkanie projektowe, w którym zdalnie uczestniczyła grupa włoskich nauczycieli. Została opracowana aktywność online na grudzień dla uczniów, którą Panie przedstawią po powrocie.  Do spotkania dołączyła pani dyrektor, której przekazano prezent od Dyrektora naszej Szkoły. Pani dyrektor była bardzo mile zaskoczona i prosiła o przekazanie podziękowań za piękny prezent. Na jutro zaplanowano całodniową wycieczkę do Porto. Miasto nas zachwyca, atmosfera jest bardzo przyjacielska. Relacja na stronie projektu Erasmus+

       

               

16 listopada  - relacja naszych Nauczycieli

Program wycieczki do Porto był wpasowana w tematykę naszego projektu. Przybywając do Porto, już na dworcu odbyliśmy lekcję historii. Ściany dworca zdobi ponad 20 tysięcy płytek azulejos, które przedstawiają sceny z historii Portugalii. Trasa pieszej wycieczki ulicami Porto byka tak zaplanowana, aby podziwiać sztukę uliczną - piękne kolorowe murale, muzea, kościoły, mosty, które zachwycały architekturą oraz wielkoformatowym malarstwem. Przerwy w zwiedzaniu były poświęcone na projektowe rozmowy o mobilnościach, w których mają uczestniczyć nasi uczniowie. Omawialiśmy różne formy i rozwiązania przyjęcia uczniów w krajach partnerskich w kontekście obecnej sytuacji pandemicznej. Rozważamy różne formy mobilności. W trosce o naszych uczniów, bierzemy pod uwagę pobyt uczniów w hotelu. Podczas czwartkowego meetingu wypracujemy formułę oraz potwierdzimy terminy wyjazdów naszych uczniów. 

   

17 listopada - relacja nauczycieli

Do południa poznałyśmy historię Bragi, odwiedzając muzeum oraz katedrę. Po południu odbyły się warsztaty muzyczne w szkole oraz wykład na temat nauki gry na instrumentach z zastosowaniem alfabetu Braille. Po wykładzie odbyły się grupowe warsztaty nauki pisania Braillem.W drugiej części meeting on-line z grupą włoską, na którym omawialiśmy "Project based learning workshop". Podsumowaniem meetingu była wymiana dobrych praktyk dotyczących metodyki pracy w zespole uczniów oraz wspólne wykonanie piosenki, która stanowiła bazę do wykorzystania w pracy z uczniami. Jutro czeka nas ważny dzień- ustalenia dalszych działań w projekcie.

 

18 listopada

Odbyły się zaplanowane warsztaty w szkole z emisji głosu "Vocal workshop for teachers"  oraz meeting, na którym ustalono kolejne wyjazdy dla uczniów w kolejnym roku realizacji projektu tj. 2022

     

19 listopada

 

    

 W ostatni dzień mobilności, przed południem nauczyciele odbyli spotkanie on-line ze wszystkimi partnerami projektu. Podsumowali tydzień mobilności oraz omawiali wstępnie zasady dotyczące krótkoterminowych wizyt dzieci w poszczególnych państwach. Pierwszą mobilność w nowym roku zaplanowano w drugiej połowie stycznia w Rumunii. W godzinach popołudniowych uczestnicy mobilności zwiedzali Porto, a następnie otrzymali certyfikaty udziału w szkoleniu.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie
    42-280 Częstochowa, ul.Szamotowa 8
  • 034 3247339

Galeria zdjęć