Nawigacja

Projekt pt. Kodeks wartości młodego człowieka, zwany projektem w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego | DOKUMENTY PROJEKTU | OPIS DZIAŁAŃ - SIERPIEŃ / GRUDZIEŃ 2016 | ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY | WIZYTY PARTNERÓW PROJEKTU - szkoła z HISZPANII | REGULAMIN REKRUTACJI | FORMULARZ APLIKACYJNY | WYNIKI REKRUTACJI DO MOBILNOŚCI | OPIS DZIAŁAŃ - STYCZEŃ/CZERWIEC 2017 | HARMONOGRAM WIZYTY W LEGANES -  WIZYTA W LEGANES 24 DO 28.04.2017 | SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU | WIZYTY PARTNERÓW PROJEKTU - ECOLE MARIE SOBOUL NIMES FRANCJA | HARMONOGRAM WIZYTY W NIMES - WIZYTA W NIMES 12-16 CZERWCA 2017 | HARMONOGRAM DZIAŁAŃ W ROKU 2017/2018 I OPIS DZIAŁAŃ WRZESIEŃ - GRUDZIEŃ 2017 | OPIS DZIAŁAŃ STYCZEŃ - MAJ 2018

REGULAMIN REKRUTACJI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE

Projekt Programu PO WER

Nr umowy 2016-1-PL01-KA101-024622

Do projektu pt: KODEKS WARTOŚCI MŁODEGO CZŁOWIEKA

realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego w trybie pozakonkursowym, którego beneficjentem jest EFS.

 

§ 1

Postanowienia ogólne

1. Niniejszy Regulamin określa zasady rekrutacji uczestników oraz zasady uczestnictwa w projekcie pt: Kodeks wartości młodego człowieka”, finansowanego ze środków programu PO WER.

 

2. Jako twórcy projektu, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie zdajemy sobie sprawę, że będąc reprezentantami świata dorosłych wobec dzieci - uczniów bierzemy na siebie również odpowiedzialność za przekazanie im wartości i norm życia społecznego. Stąd nasza inicjatywa przystąpienia do projektu pod nazwą „Kodeks wartości młodego człowieka”. Ten kodeks ma być wyrazem przekonania, że działania nasze podejmowane są w ramach naszych czynności zawodowych. Mają one szczególny wymiar etyczny i moralny wynikający z roli społecznej i zawodowej nauczyciela. Podczas wspólnych rozmów, warsztatów, szkoleń z pedagogami z krajów z Unii Europejskiej liczymy na wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, obserwacji metod pracy z młodzieżą oraz na nawiązanie dalszej owocnej współpracy ze szkołami, naszych partnerów we Francji i Hiszpanii.

 

3.Udział w projekcie ma na celu:

  • porównanie różnych metod i form pracy związanych z tematem głównym w szkołach partnerskich;

  • dzielenie się doświadczeniami i wymiana dobrych praktyk;

  • wzbogacenie warsztatu pracy o nowo poznane narzędzia i techniki;

  • podniesienie jakości działań zawartych w planie rozwoju szkoły;

  • przeniesienie na wyższy poziom kompetencji nauczyciela, wychowawcy, pedagoga na wielu płaszczyznach naszego rozwoju;

  • otwarcie na komunikację międzynarodową;

  • zdobycie i poprawa umiejętności językowych nauczycieli i uczniów;

  • obserwację realizacji programu dwujęzyczności CLIL, który realizują nasi partnerzy w Leganes i Nimes;

  • skierowanie obserwacji na organizację i tematykę zajęć pozalekcyjnych;

  • poznanie form opieki nad uczniami;

  • zapoznanie się ze współpracą partnerów z rodzicami, roli rady rodziców w organizacji życia pozalekcyjnego i pozaszkolnego.

4.Rezultatami projektu będą rozwój zawodowy i osobisty uczestników projektu, adaptacja najlepszych praktyk oraz transfer wiedzy. Zdobyte umiejętności otworzą nam drogę do podejmowania dalszych wyzwań i udziału w kolejnych międzynarodowych projektach.

 

§ 2

Warunki uczestnictwa w projekcie

1. Uczestnikami projektu mogą być osoby zatrudnione w Szkole Podstawowej nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie wybrani spośród nauczycieli i kierownictwa szkoły, i osób nie będących nauczycielami – pedagogów, nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli pracujących w świetlicy szkolnej, którzy:

  • mają motywację do podnoszenia kwalifikacji;

  • są zaangażowani w pracę na rzecz szkoły oraz realizację projektów szkolnych, współpracę szkoły z instytucjami zewnętrznymi, organizację dodatkowych przedsięwzięć na rzecz uczniów;

  • chcą wdrażać w pracy nabyte w czasie szkolenia umiejętności;

  • deklarują aktywne włączanie się w upowszechnianie efektów szkolenia;

2. W celu wzięcia udziału w procesie rekrutacji należy wypełnić i własnoręcznie podpisać Formularz aplikacyjny” (załącznik nr 1) zawierający dane i oczekiwania uczestnika oraz Deklarację uczestnictwa w projekcie(załąćznik nr 2), zawierającą zobowiązanie się do uczestniczenia w kolejnych działaniach projektu oraz wstępne oświadczenie uczestnika. Wymienione dokumenty przekazuje do powołanej przez dyrektora komisji rekrutacyjnej.

Termin składania doumentów upływa 7.11.2016 roku.

 

§ 3

Szczegółowa procedura rekrutacji

1. Organizację procesu rekrutacji przeprowadzi koordynator projektu, rekrutację przeprowadzi 4 osobowa komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.

2. W skład komisji rekrutacyjnej wczhodzą nauczyciele powołani przez Dyrektora Szkoły.

3. Rekrutacja uczestników będzie prowadzona w terminie od 27.10.2016 r. do 14.11.2016r.

4. Rekrutację właściwą poprzedzą działania informacyjno-promocyjne w postaci informacji zamieszczanych na tablicy ogłoszeń w szkole w pokoju nauczycielskim, a także poprzez informację przekazywaną w trakcie spotkań bezpośrednich z potencjalnymi uczestnikami projektu (rada pedagogiczna).

5. W trakcie rekrutacji zapewniony zostanie równy dostęp do uczestnictwa w projekcie kobiet i mężczyzn, pracowników Szkoły Podstawowej nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie, którzy kwalifikują się do objęcia wsparciem.

6. Rekrutacja do projektu odbędzie się w następujących etapach:

a) powołanie przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie komisji rekrutacyjnej;

b) poinformowanie potencjalnych uczestników o założeniach projektu oraz warunkach udziału, zorganizowanie spotkania informacyjnego dla potencjalnych uczestników projektu;

c) Przeprowadzenie rekrutacji:

  • przyjmowanie i weryfikacja formalna formularzy aplikacyjnych i deklaracji uczestnictwa w projekcie – komisja rekrutacyjna;

  • kwalifikacja uczestników projektu zgodnie z ustalonymi kryteriami wyboru – komisja rekrutacyjna;

  • przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej - komisja rekrutacyjna.

7. Komisja Rekrutacyjna wybierze osoby, które w największym stopniu spełniają kryteria uczestnictwa:

  • motywacja do podnoszenia kwalifikacji (0-5),

  • zaangażowanie w życie szkoły oraz realizację projektów szkolnych (współpraca szkoły z instytucjami zewnętrznymi, organizacja dodatkowych przedsięwzięć na rzecz uczniów, organizacja i udział w konkursach, turnieje) (0-10 pkt.),

  • chęć wdrażania w pracy nabytych w czasie szkolenia umiejętności i upowszechnianie efektów szkolenia (0-10 pkt.),

8. W przypadku kiedy kilka osób spełnia te same kryteria selekcji, decyduje kolejność zgłoszeń.

  • stworzenie listy uczestników szkolenia zagranicznego,
  • stworzenie listy rezerwowej kandydatów, którzy spełniają wymogi uczestnictwa w projekcie i będą kwalifikowani w przypadku rezygnacji osób z listy uczestników wymiany doświadczeń.

9. Poinformowanie kandydatów o wynikach naboru nastąpi w dniu 17.11.2016 r. przez opublikowanie wyników rekrutacji (załącznik nr 5) oraz przedstawienie ich podczas posiedzenia rady pedagogicznej.

10.Do 23.11.2016 r. każdy kandydat ma prawo odwołać się od decyzji Komisji rekrutacyjnej. Komisja rekrutacyjna ma obowiązek rozpatrzenia każdego odwołania w ciągu dwóch dni ( tj. do 25.11.2016 r.) i w przypadku decyzji pozytywnej zmiany wyników rekrutacji.

 

§ 4

Warunki uczestnictwa

1. Podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie z wybranymi beneficjentami.

2. Zawarcie z uczestnikami projektu umowy o odbyciu szkolenia wyjazdowego w ramach Programu PO WER.

3. Uczestnikiem projektu zostaje osoba, która została zakwalifikowana do uczestnictwa w projekcie przez komisję rekrutacyjną i podpisała deklarację uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 2).

4. Przed wyjazdem osoba zakwalifikowana podpisuje Umowę (załącznik nr 4) i Oświadczenie Uczestnika (załącznik nr 3). Odmowa podpisania dokumentów jest równoznaczna z brakiem możliwości udzielenia wsparcia w ramach projektu.

5. Rezygnacja uczestnika z udziału w projekcie jest możliwa bez konsekwencji, przed podpisaniem umowy o odbycie wyjazdu szkoleniowego w ramach Programu PO WER.

6. W przypadku rezygnacji uczestników z udziału w projekcie dopuszcza się możliwość rekrutacji z listy rezerwowej poza ustalonymi wyżej terminami rekrutacji, z zachowaniem terminów realizacji pozostałych działań.

7. W przypadku rezygnacji uczestników z udziału w projekcie, po podpisaniu umowy dopuszcza się możliwość rekrutacji z listy rezerwowej poza ustalonymi wyżej terminami rekrutacji, z zachowaniem terminów realizacji pozostałych działań. Uczestnik, który zrezygnował z udziału w projekcie ponosi wszelkie koszty wynikające ze zmianą danych w rezerwacji biletów lotniczych, zakwaterowania w hotelu oraz innych kosztów niezależnych od organizatora wyjazdu.

8. Każda zakwalifikowana osoba zobowiązana jest w ramach zaplanowanych działań projektowych do wzięcia udziału w przygotowaniu językowo-kulturowym.

 

§ 5

Przedmiot projektu

Przedmiotem projektu jest organizacja wyjazdów do następujących instytucji przyjmującej:

Ecole Marie Soboul

1 rue des bénédictins

30000 NIMES FRANCJA

oraz

CEIP Carmen Conde

Pedro Patiño 3

28914 LEGANES HISZPANIA

 

§ 6

Sposób organizacji wyjazdów zagranicznych

1. W projekcie weźmie udział 10 osób.

2. Wizyta zagraniczna będzie trwała siedem dni (w tym pierwszy i ostatni dzień przeznaczony na podróż).

3. W ramach budżetu projektu uczestnicy mają zapewnione środki finansowe na odbycie szkolenia wyjazdowego, które zawiera: podróż, zakwaterowanie, wyżywienie.

4. Planuje się przeprowadzenie szkoleń zagranicznych, mobilności w od 23.04.2017 r. do 29.04.2017 r. w Leganes Hiszpania oraz od 11.06.2017 r. do 17.06.2017 r. Daty realizacji wizyt zagranicznych uzależnione są od ustaleń z naszymi partnerami z Hiszpanii i Francji oraz od dostępności biletów lotniczych i mogą ulec zmianie.

 

§ 7

Postanowienia końcowe

1. Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie zostaną określone w Umowie Wzór umowy zostanie udostępniony na stronie internetowej projektu.

2. Dodatkowe informacje można uzyskać od koordynatorów projektu.

3. Szczegółowe informacje o Programie: http://www.frse.org.pl

 

 

 

Załączniki do regulaminu rekrutacji:                                                   ............……………………………………..

- załącznik nr 1: wzór „Formularz aplikacyjny”                                         podpis beneficenta – Dyrektora Szkoły

- załącznik nr 2: wzór „Deklaracja uczestnictwa

- załącznik nr 3: wzór „Oświadczenie uczestnika”

- załącznik nr 4: wzór „Umowa z uczestnikiem”

- załącznik nr 5: wzór „Wyniki rekrutacji”

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie
    42-280 Częstochowa, ul.Szamotowa 8
  • 034 3247339

Galeria zdjęć