Nawigacja

ODKRYJ W SOBIE TALENT

OGŁOSZENIE O NABORZE wrzesień 2019 WYNIKI NABORU

 

   Częstochowa, 03.09.2019 r.    

Dyrektor Szkoły
ogłasza nabór na stanowiska nauczycieli/ek do prowadzenia zajęć dodatkowych
w ramach projektu „Odkryj w sobie talent!”
zgodnie z wykazem zajęć znajdującym się w załączniku nr 1
do niniejszego ogłoszenia

1. Informacje ogólne:
1.1.Nabór prowadzony jest przez Dyrektora Szkoły w oparciu o art. 16  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
1.2.Nauczyciele/ki wyłonieni/one w drodze naboru zostaną zatrudnieni  na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, z tym że za każdą godzinę prowadzenia zajęć nauczycielowi/ce będzie  przysługiwać wynagrodzenie nie wyższe niż wynagrodzenie za jedną godzinę prowadzenia zajęć ustalone w sposób określony w art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela dla nauczyciela dyplomowanego posiadającego wykształcenie wyższe i tytuł zawodowy magister, magister inżynier lub równorzędny oraz realizującego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć, o którym mowa w art. 42 ust. 3 w tabeli w lp. 3 tej ustawy.
1.3.Nabór prowadzony jest na zajęcia, których szczegółowy wykaz znajduje się w załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia. W wykazie przy każdym z rodzajów zajęć została wskazana planowana liczba grup oraz łączna liczba godzin (łączna dla wszystkich grup). Nauczyciele/nauczycielki wskazują zajęcia, którymi są zainteresowani oraz liczbę grup i godzin, jaką są w stanie poprowadzić. Zajęcia wyrównujące, rozwijające oraz warsztaty przewidziane są dla uczniów/uczennic z klas IV-VIII. Zajęcia specjalistyczne przewidziane są dla uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami oraz dla uczniów/uczennic z  deficytami kompetencji oraz zaburzeniami sprawności językowej z klas I-VIII.
1.4.Zajęcia realizowane są w ramach projektu „Odkryj w sobie talent!”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020,  Osi priorytetowej XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Działania 11.1. Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej,  kształcenia podstawowego i średniego, Poddziałania 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.

2. Zakres obowiązków:
2.1. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są do przeprowadzenie zajęć dodatkowych w ramach projektu „Odkryj w sobie talent!” w wymiarze godzin określonym dla poszczególnych zajęć
w załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia.
2.2. Zajęcia mogą być prowadzone maksymalnie do 30.06.2020 r. w sali szkolnej wskazanej przez Dyrektora Szkoły.
2.3. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są prowadzić miesięczny harmonogram form wsparcia (zgodnie z przekazanym wzorem) i przekazywać go do zatwierdzenia Koordynatorce projektu do 20-go dnia miesiąca poprzedzającego nowy miesiąc. Zajęcia odbywać będą się zgodnie
z zatwierdzonym harmonogramem. Wszelkie zmiany w harmonogramie wymagają akceptacji Koordynatorki Projektu. Zmiana terminu zajęć musi zostać przekazana do Koordynatorki Projektu najpóźniej na dzień przed pierwotnie planowanym terminem.
2.4. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są dokumentować obecność uczestników/czek na zajęciach, tj. prowadzić dziennika zajęć w przypadku zajęć grupowych oraz listy obecności
w przypadku zajęć indywidualnych (zgodnie z przekazanym wzorem).
2.5. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są na bieżąco informować o niezgłoszeniu się któregokolwiek/którejkolwiek uczestnika/czki na zajęciach, przerwaniu zajęć lub rezygnacji
z uczestnictwa oraz innych sytuacjach, które mają wpływ na realizację programu wsparcia, najpóźniej w dniu po zajęciach.
2.6. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji zajęć,
w szczególności dokumentacji zdjęciowej, prowadzenia dzienników zajęć grupowych oraz list obecności na zajęciach indywidualnych, scenariuszy zajęć oraz przygotowania zaświadczeń potwierdzających ukończenie zajęć (zgodnie z przekazanymi wzorami dokumentów).
2.7. Dla każdego uczestnika/czki poszczególnych zajęć nauczyciele/nauczycielki muszą sporządzić i przekazać uczniowi/uczennicy zaświadczenie o ukończeniu zajęć (zgodnie
z przekazanym wzorem), którego kopię wraz z wykazem uczniów/uczennic, należy przekazać Koordynatorce projektu wraz z zakończeniem danej formy wsparcia.
2.8. Nauczyciele/nauczycielki zobowiązani/e są do prowadzenia ewidencji czasu pracy (zgodnie z przekazanym wzorem) i przedkładania do Koordynatorki projektu do 5-go dnia miesiąca następującego po miesiącu, którego dotyczy ewidencja. Zaangażowanie personelu merytorycznego łącznie (w przedmiotowym projekcie, innych projektach oraz w działalności pozaprojektowej) nie może przekroczyć 276h/miesiąc. Wynagrodzenie za godziny przekraczające łączne zaangażowanie personelu merytorycznego w wymiarze 276h/miesiąc (w przedmiotowym projekcie, innych projektach oraz w działalności pozaprojektowej) nie będzie wypłacane.
2.9. Do rozliczenia miesięcznego nauczyciele/nauczycielki muszą przedstawić wraz z ewidencją czasu pracy kserokopię dziennika zajęć/kserokopię listy obecności oraz scenariusze zajęć (zgodnie z przekazanym wzorem). Do rozliczenia końcowego należy przedstawić także dokumentację zdjęciową.
2.10. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są do zapewnienia należytej ochrony danych osobowych uczestników/czek zajęć zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2.11. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są do oznakowania pomieszczeń, w których będą odbywać się zajęcia (zgodnie z przekazanym wzorem).
2.12. Nauczyciele/ki zobowiązani/e są do przestrzegania na zajęciach zasady równości szans kobiet i mężczyzn (zgodnie z przekazaną ulotką instruktażową nt. zasady gender).

3. Wymagania niezbędne:
3.1. Nauczyciele/ki ubiegający się o prowadzenie zajęć muszą  posiadać kwalifikacje określone w przepisach wydanych na podstawie art. 9 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela.
3.2. Nauczyciele/ki ubiegający/a się o prowadzenie zajęć muszą  spełniać warunki określone
w art. 10 ust. 5 pkt 2-4a tej ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, tj.:
- mają pełną zdolność do czynności prawnych i korzystają z praw publicznych;
- nie toczy się przeciwko nim postępowanie karne w sprawie o umyślne przestępstwo ścigane
z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne;
- nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
- nie byli prawomocnie ukarani karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, w okresie 3 lat przed nawiązaniem stosunku pracy, albo karą dyscyplinarną, o której mowa w art. 76 ust. 1 pkt 4 tej ustawy.

Potwierdzenie spełnienia warunków, o których mowa w art. 10 ust. 5 pkt 4 i 4a ustawy
z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, następuje odpowiednio w trybie art. 10 ust. 8a
i 8b tej ustawy, tj.:
- w celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4 ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela, nauczyciel/ka, przed nawiązaniem stosunku pracy, jest obowiązany przedstawić Dyrektorowi Szkoły informację z Krajowego Rejestru Karnego,
z wyjątkiem przypadku gdy z nauczycielem/ką jest nawiązywany kolejny stosunek pracy
w tej samej szkole w ciągu 3 miesięcy od dnia rozwiązania albo wygaśnięcia na podstawie art. 20 ust. 5c tej ustawy poprzedniego stosunku pracy;
- w celu potwierdzenia spełniania warunku, o którym mowa w ust. 5 pkt 4a ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. – Karta Nauczyciela, Dyrektor Szkoły, przed nawiązaniem stosunku pracy
z nauczycielem/ką, jest obowiązany zasięgnąć informacji z rejestru, o którym mowa w art. 85
w ust. 1 tej ustawy, w trybie określonym w art. 85y ust. 1a tej ustawy.

4. Wymagania dodatkowe:
Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu zajęć, o które ubiegają się nauczyciele/ki.

5. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
5.1. Formularz zgłoszeniowy - kompletnie wypełniony i opatrzony własnoręcznym, odręcznym podpisem na druku stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego ogłoszenia.
5.2.Dokumenty potwierdzające wymagane wykształcenie, uprawnienia pedagogiczne oraz stopień awansu zawodowego.
5.3.Oświadczenia:
- oświadczenie kandydata/ki o korzystaniu  z pełni praw publicznych i posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
- oświadczenie kandydata/ki o tym, iż nie toczy się przeciwko niemu/niej postępowanie karne w sprawie o umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowanie dyscyplinarne,
Wszystkie oświadczenia ujęte w punkcie 4.3. należy złożyć opatrzone własnoręcznym, odręcznym podpisem na druku stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia.
5.4.Dodatkowo: dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe w prowadzeniu zajęć,
o które ubiegając się nauczyciele/ki.
Wymagane dokumenty można składać pocztą lub bezpośrednio w Sekretariacie Szkoły: ……………………………………., w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko nauczyciela/ki do prowadzenia zajęć w ramach projektu „Odkryj
w sobie talent!” do 17 września do godz. 11:00.
Dokumenty, które wpłyną do Szkoły po wyżej określonym terminie, nie będą rozpatrywane (decyduje data wpływu dokumentów do Szkoły).
Wszystkie dokumenty dołączone do oferty muszą być sporządzone w języku polskim. W przypadku dołączania do oferty dokumentów w języku obcym, obowiązkowo dołączyć należy do oferty ich tłumaczenie przysięgłe na język polski. Koszt tłumaczenia pokrywa osoba składająca ofertę.

6. Rozmowa kwalifikacyjna z Dyrektorem Szkoły odbędzie się w dniu 19 września 2019 r.             o godz. 9:00 w gabinecie Dyrektora Szkoły: …………………………………… . Kandydaci/ki zakwalifikowani/e do rozmowy kwalifikacyjnej zostaną poinformowani/e telefonicznie przez Dyrektora Szkoły. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: ………………………. .

7. Informacja o wynikach naboru zostanie przekazana kandydatom/kom przez Dyrektora Szkoły bezpośrednio po rozmowie kwalifikacyjnej.


Klauzula informacyjna dla projektu „Odkryj w sobie talent!”
realizowanego ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego –
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  
z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanym dalej RODO informujemy, że:

1)    Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zarząd Województwa Śląskiego,    
z siedzibą przy ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice, adres email: kancelaria@slaskie.pl, strona internetowa: bip.slaskie.pl.
2)    Została wyznaczona osoba do kontaktu w sprawie przetwarzania danych osobowych, adres email: daneosobowe@slaskie.pl.
3)    Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi ww. projektu, dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (RPO WSL), w szczególności:
•    udzielenia wsparcia,
•    potwierdzenia kwalifikowalności wydatków,
•    monitoringu,
•    ewaluacji,
•    kontroli,
•    audytu prowadzonego przez upoważnione instytucje,
•    sprawozdawczości,
•    rozliczenia projektu,
•    odzyskiwania wypłaconych beneficjentowi środków dofinansowania,
•    zachowania trwałości projektu,
•    archiwizacji,
•    badań i analiz.
4)    Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest obowiązek prawny ciążący na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c oraz art. 9 ust.2 lit. g Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE – dalej: RODO), wynikający z:
a)    art. 125 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego oraz ustanawiające przepisy ogólne dotyczące Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego, Funduszu Spójności i Europejskiego Funduszu Morskiego
i Rybackiego oraz uchylające rozporządzenie Rady (WE) nr 1083/2006 – dalej: Rozporządzenie ogólne;
b)    art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów
w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
5)    Pani/Pana dane osobowe zostały powierzone do przetwarzania Beneficjentowi realizującemu projekt  - Gmina Miasto Częstochowa, ul. Śląska 11/13, 42-217 Częstochowa.
6)    Pani/Pana dane osobowe mogą być ujawnione osobom fizycznym lub prawnym, upoważnionym przez administratora lub Beneficjenta, w związku z realizacją celów
o których mowa w pkt. 3, podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa, podmiotom realizującym badania ewaluacyjne lub inne działania związane z realizacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 na zlecenie Instytucji Koordynującej, Instytucji Zarządzającej, Instytucji Pośredniczącej lub Beneficjenta, operatorowi pocztowemu lub kurierowi (w przypadku korespondencji papierowej), stronom i innym uczestnikom postępowań administracyjnych.
7)    Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu zamknięcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (art. 140 i 141 Rozporządzenia ogólnego), bez uszczerbku dla zasad regulujących pomoc publiczną oraz krajowych przepisów dotyczących archiwizacji dokumentów.
8)    Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
9)    Administrator danych osobowych, na mocy art.17 ust. 3 lit. b  RODO, ma prawo odmówić usunięcia Pani/Pana danych osobowych.
10)    Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym,
a konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości uczestnictwa
w projekcie.
11)    Pani/Pana dane osobowe nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, ani profilowania, o którym mowa w art. 22 RODO.

 

    Częstochowa, 19.09.2019 r.    

Informacja o wynikach naboru
na stanowiska nauczycieli/ek do prowadzenia zajęć dodatkowych
w ramach projektu „Odkryj w sobie talent!”

Nabór na stanowiska nauczycieli/ek dot. następujących zajęć dodatkowych w ramach projektu "Odkryj w sobie talent!" (nazwa zajęć, liczba grup/osób, łączna liczba godzin):
1. zajęcia indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym z języka hiszpańskiego
2. zajęcia indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym z zakresu konstruowania robotów
3. zajęcia elektrotechniczne indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym
4. warsztaty grafiki i animacji komputerowej indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym
5. koło szachowe rozwijające umiejętności uczenia się indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym
6. zajęcia z zakresu mnemotechnik indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym
7. zajęcia indywidualizujące pracę z uczniem z niepełnosprawnościami – terapia integracji sensorycznej

W terminie wyznaczonym na składanie ofert tj. do dnia 12.06.2019 r. do godz. 11:00 oferty złożyli/ły (imię i nazwisko, nazwa zajęć, liczba grup, łączna liczba godzin):
1. Angelika Monika Olesiak - zajęcia indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym z zakresu konstruowania robotów – 2 grupy – 44 godzin
2. Ryszard Stefan Kubicki - zajęcia elektrotechniczne indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym – 2 grupy - … godzin; koło szachowe rozwijające umiejętności uczenia się indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym – 2 grupy - …. godzin
3. Alicja Konopka-Mróz - zajęcia z zakresu mnemotechnik indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym – 2 grupy – 90 godzin
4. Małgorzata Domańska - zajęcia indywidualizujące pracę z uczniem z niepełnosprawnościami – terapia integracji sensorycznej – 1 uczeń - … godzin
5. Jacek Jura - warsztaty grafiki i animacji komputerowej indywidualizujące pracę z uczniem zdolnym – 2 grupy – 90 godzin

Rozmowa kwalifikacyjna odbyła się w dniu 14.06.2019 r. o godz. 9:00.
W wyniku zakończenia naboru zostali wybrani/e (imię i nazwisko, nazwa zajęć):
1.Angelika Monika Olesiak
Uzasadnienie wyboru: doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć
2. Ryszard Stefan Kubicki
Uzasadnienie wyboru: odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe, sukcesy osiągane przez uczniów uczęszczających na podobnego typu zajęcia
3. Alicja Konopka-Mróz
Uzasadnienie wyboru: odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe
4. Małgorzata Domańska
Uzasadnienie wyboru: odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe
5. Jacek Jura
Uzasadnienie wyboru: odpowiednie wykształcenie, doświadczenie zawodowe

Nabór został przeprowadzony przez mgr Janusza Sikorskiego - dyrektora/kę Szkoły Podstawowej nr 46 w Częstochowie
Data i podpis dyrektora/ki szkoły:
2019-09-19 ........................................................

Wszyscy kandydaci/tki zakwalifikowani/e do udziału w rozmowie kwalifikacyjnej zostali/ły poinformowani/e o wynikach naboru.
Imię i nazwisko, data i podpis kandydatów/ek potwierdzające zapoznanie się z wynikami naboru:
1. ........................................................................................................................
2. ........................................................................................................................
3. ........................................................................................................................
4. …………………………………………………………………………………………………………………………………………….
5. …………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 46 im.Stefana Żeromskiego w Częstochowie
    42-280 Częstochowa, ul.Szamotowa 8
  • 034 3247339

Galeria zdjęć